Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Beniakovce
ObecBeniakovce

S čím Vám môžeme pomôcť?

Prechodný pobyt

Pri hlásení prechodného pobytu je občan povinný predložiť

• platný občiansky preukaz
  • doklad o vlastníctve alebo spoluvlastníctve budovy alebo jej časti ( originál výpisu z listu vlastníctva nie z internetu)
  • písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na prechodný pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti; toto potvrdenie sa nevyžaduje, ak:
    1. ide o prihlásenie vlastníka alebo spoluvlastníka,
    2. ide o prihlásenie manžela alebo nezaopatreného dieťaťa vlastníka, alebo ak
    3. vlastník alebo všetci spoluvlastníci budovy alebo jej časti potvrdia svojím podpisom na prihlasovacom lístku na prechodný  pobyt súhlas s prihlásením občana na prechodný pobyt pred zamestnancom ohlasovne

Občan trvalo žijúci v zahraničí predkladá namiesto občianskeho preukazu platný cestovný doklad Slovenskej republiky.

Hlásenie prechodného pobytu v zahraničí

K vybaveniu potrebujete

• platný občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze

Zrušenie prechodného pobytu na návrh vlastníka

K vybaveniu potrebujete

• platný občiansky preukaz,
  • písomný návrh na zrušenie prechodného pobytu,
  • list vlastníctva budovy alebo jej časti

Hlásenie predčasného skončenia prechodného pobytu

K vybaveniu potrebujete

• platný občiansky preukaz alebo  potvrdenie o občianskom preukaze, ak ukončenie hlásite osobne,
  • potvrdenie o hlásení prechodného pobytu, ktorý chcete predčasne ukončiť.